Nasze oddziały

Za nami 49. Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy Energetyków na Brdzie organizowany przez PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz. W ciągu trzech dni - od 9 do 11 stycznia -120 uczestników spływu przepłynęło 56 km. Wijąca się wśród Borów Tucholskich rzeka poprowadziła kajakarzy z Mylofu koło Chojnic do mety w centrum Bydgoszczy. Zabrakło w tym roku prawdziwej zimy, ale uczestnicy musieli się zmagać z bardzo silnym, sztormowym wiatrem i zacinającym deszczem ze śniegiem. Wioślarze poszczególne etapy starali się więc przepłynąć jak najszybciej. Musieli też uważać na przeszkody - układające się w poprzek nurtu powalone przez wichurę drzewa. Pomimo ciężkich warunków humory dopisywały, a dzięki dobrej organizacji uniknięto wypadków - wydarzyła się tylko jedna niegroźna wywrotka. 

 

W Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej na naszych kajakarzy czekały skarbonki Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy, do których chętnie wrzucano pieniążki. W trakcie uroczystego zakończenia spływu najlepszym w poszczególnych klasyfikacjach wręczono puchary i nagrody.  Uczestnicy umawiali się też na spotkanie na przyszłorocznym jubileuszowym spływie.

 

Od 24 lat w spływie uczestniczy najwybitniejszy polski kajakarz Aleksander Doba, który jako jedyny w historii dwukrotnie pokonał na kajaku Ocean Atlantycki, przepływając go najpierw z Afryki do Brazylii, a w ubiegłym roku z Portugalii do Stanów Zjednoczonych. Za tę ostatnią wyprawę znalazł się w grupie dziesięciu podróżników nominowanych do nagrody National Geographic – „Podróżnik Roku 2014”.

zecbydgoszcz_site